(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Husquarna 701 (Nr 5968350)

Marka i model:

701 husquarna

Waga w kg (łączna):

2000

Liczba sztuk:

5

Dystans: 7510.00 km

Adres i termin nadania

Słowenia, Ljubljana, Lublana

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rosja, Obwód Irkucki, Irkuck

Od 15 lip 2020 do 17 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.