Husqvarna 701 Enduro x 2 (Nr 8042331)

Husqvarna 701 Enduro x 2
Waga
Sztuk
Husqvarna 701 Enduro
Długość
228 cm
145 kg
2
Łączna waga:
290 kg
Dystans
279 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Od 18 paź 2021 do 22 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 21 paź 2021 do 22 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.