(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Husqvarna Vitpilen 401 (Nr 4580213)

Husqvarna Vitpilen 401

Marka i model:

Husqvarna Vitpilen 401

Waga w kg (łączna):

155

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1507.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Karyntia, Klagenfurt

15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

10 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.