(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 11:12

Hyisung 125

(Nr 2330684)
Hyisung 125

Marka i model:

Hyosung

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 675.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Ahrensburg, Niemcy

Od 29 sty 2018 do 2 lut 2018

Adres i termin dostawy

Białe Błota, 88-237, Polska

Termin elastyczny