(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 09:34

Hyosung aquila 125

(Nr 2998980)
Hyosung aquila 125

Marka i model:

Hyosung aquila 125

Waga w kg (łączna):

170.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 833.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sportheim Achim, Börßum, 38312, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kalwaria Zebrzydowska, 34-130, Polska

Termin elastyczny