(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyosung GT125 (Nr 5064314)

Hyosung GT125

Marka i model:

Hyosung GT125 124cc

Waga w kg (łączna):

166.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 676.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, High Wycombe

16 gru 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Longford, Longford

19 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.