(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Hyosung GV 125 Aquila (Nr 5072570)

Marka i model:

Hyosung GV 125 Aquila

Waga w kg (łączna):

160

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 748.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Białystok

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.