(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyosung GV650 (Nr 6721795)

Hyosung GV650
Waga
Sztuk
Hyosung GV650
Długość
243 cm
229 kg
1
Łączna waga:
229 kg
Dystans
2618 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Kalabria, Catanzaro

Od 2 lis 2020 do 15 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wiltshire, Chippenham

Od 16 lis 2020 do 6 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.