(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyosung karion 125 (Nr 5233470)

Hyosung karion 125

Marka i model:

Hyosung karion 125

Waga w kg (łączna):

125

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 996.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Esplugues De Llobregat

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.