(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyundai (Nr 5276442)

Hyundai

Marka i model:

I1

Waga w kg (łączna):

1115.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1269.00 km

Adres i termin nadania

Słowacja, Kraj Bratysławski, Bratysława

Od 4 lis 2019 do 5 lis 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Cannes

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.