Hyundai Atos (Nr 7681827)

Hyundai Atos
Waga
Sztuk
Hyundai Atos 1 Gen. (1997 - 2003) Hatchback
Długość
349 cm
Szerokość
149 cm
Wysokość
161 cm
ok.
875 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
875 kg
Dystans
2242 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Veneto, Legnaro

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Estonia, Harjumaa, Tallinn

Od 29 lis 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.