Hyundai i10 (Nr 7417387)

Hyundai i10
Waga
Sztuk
Hyundai i10 1 Gen. [restyling] (2010 - 2013) Hatchback
Długość
358 cm
Szerokość
159 cm
Wysokość
154 cm
ok.
922 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
922 kg
Dystans
2232 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg

Od 8 lis 2021 do 28 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Roquetas De Mar

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.