hyundai i30 (Nr 6069320)

hyundai i30

Marka i model:

hyundai i30 kombi

Waga w kg (łączna):

900

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1120.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 18 maj 2020 do 31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Nowy Dwór Gdański

Od 5 maj 2020 do 31 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.