Hyundai i30 (Nr 7505778)

Hyundai i30
Waga
Sztuk
Hyundai i30 PD (2017 - 2020) Wagon
Długość
458 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1275 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1275 kg
Dystans
1369 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Finlandia, Uusimaa, Helsinki

Od 1 lip 2021 do 31 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.