(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyundai Ix35 (Nr 5209322)

Hyundai Ix35

Marka i model:

Hyundai ix35 2014

Waga w kg (łączna):

1830

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2606.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

20 lis 2019

Adres i termin dostawy

Tunezja, Gubernatorstwo Kabis, El Hamma, Gouvernement Gabès, Tunesien

23 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.