(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyundai Santa Fe (Nr 4707664)

Hyundai Santa Fe

Marka i model:

Hyundai Santa Fe

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

450

Liczba sztuk:

1

Dystans: 292.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Kutno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Oława

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.