Hyundai Santa Fe (Nr 6178506)

Hyundai Santa Fe

Marka i model:

Hyundai Santa Fe

Waga w kg (łączna):

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

16 gru 2020

Adres i termin dostawy

Cypr, Dystrykt Nikozja, Nikozja

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.