indian vintige1800 (Nr 5989993)

Marka i model:

indian vintige1800

Waga w kg (łączna):

390

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4154.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Lichtenfels

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Los Canarios

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.