Infiniti G-Series (Nr 6542969)

Infiniti G-Series
Waga Sztuk:
Infiniti G-Series 4 Gen. [restyling] (2007 - 2013) Coupe
Długość
465 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
139 cm
ok. 1710 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1710 kg
Dystans: 2510 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 30 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Mostoles

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.