(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Invacare Orion Metro Pro (Nr 7319389)

Waga
Sztuk
Invacare Orion Metro Pro
Długość
127 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
508 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Nordhausen

Od 26 sty 2021 do 29 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.