Italia 9.98 (Nr 8024678)

Italia 9.98
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Italia 9.98
998 x 354 x 400 cm
5000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
5000 kg
Dystans
571 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Narbonne

18 lip 2022

Adres i termin dostawy

Francja, Poitou-Charentes, La Rochelle

18 lip 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Kiedy chcemy uzyskać dokładną wycenę za transport łodzi żaglowej, należy podać wymiary i ciężar łodzi. Takie dane można zdobyć od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się zaczynając od końca dziobu do środka rufy, za to wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi. Rozeznanie się w wymiarach żaglówki ułatwi przewoźnikom dopasować odpowiednią naczepę i spełnić obowiązujące zalecenia dyktowane przez przepisy drogowe.

W przypadku, jeśli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze jachtu jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem łodzi żaglowej, należy wyjąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są niezbędne na pokładzie. Wszelkie rzeczy, które zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny być zabezpieczone i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zwinięte, urządzenia elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena transportu żaglówki
Ceny przewozu żaglówki uzależnione są na ogół od wielkości i wagi żaglówki, a także od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niewielkich jachtów zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Przy transporcie jachtu na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.