Italika 125 Z (Nr 7634294)

Italika 125 Z
Waga
Sztuk
Italika 125 Z
Długość
194 cm
111 kg
1
Łączna waga:
111 kg
Dystans
1647 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Jalisco, Guadalajara

Od 20 cze 2021 do 25 cze 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Chiapas, Huixtla

Od 25 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.