Italika FT150 Heavy Duty (Nr 8022458)

Italika FT150 Heavy Duty
Waga
Sztuk
Italika FT150 Heavy Duty
Długość
205 cm
117 kg
1
Łączna waga:
117 kg
Dystans
894 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Meksyk, Naucalpan De Juárez

30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Nuevo León, Monterrey

Od 11 paź 2021 do 24 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.