italjet pilgrim (Nr 6553560)

italjet pilgrim
Waga Sztuk:
italjet pilgrim
Długość
178 cm
240 kg
1
Łączna waga: 240 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Korea Południowa, Seul, Seul

Od 2 lis 2020 do 5 lis 2020

Adres i termin dostawy

Indonezja, Jawa Zachodnia, Bogor

Od 11 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.