italjet pilgrim (Nr 6553572)

italjet pilgrim
Waga Sztuk:
italjet pilgrim
Długość
178 cm
240 kg
1
Łączna waga: 240 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Korea Południowa, Seul, Seul

Od 2 lis 2020 do 5 lis 2020

Adres i termin dostawy

Indonezja, Jawa Zachodnia, Bogor

Od 11 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.