Iveco (Nr 5661003)

Marka i model:

Iveco 65c17

Waga w kg (łączna):

3500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1337.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

13 sty 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götalands Län, Goteborg

Od 2 lut 2020 do 29 mar 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.