(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-02-20 11:02

Iveco Daily (Nr 2396428)

Marka i model:

Iveco Daily

Waga w kg (łączna):

2400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1250.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Asse

22 lut 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Rawa Mazowiecka

29 mar 2018