(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 12:51

IVECO DAILY

(Nr 2640940)
IVECO DAILY

Marka i model:

Iveco Daily

Waga w kg (łączna):

2200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 867.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Itzehoe, 25524, Niemcy

3 maj 2018

Adres i termin dostawy

Piotrków Trybunalski, 97-300, Polska

6 maj 2018