(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Iveco Daily 7.5m (Nr 5409426)

Iveco Daily 7.5m

Marka i model:

Iveco daily

Waga w kg (łączna):

2500

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1427.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Østfold, Moss

7 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Włocławek

1 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.