(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Iveco Daily sredniak (Nr 5525559)

Marka i model:

Iveco Daily sredniak

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 410.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Bolesławiec

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Rawa Mazowiecka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.