(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

iveco dayli 35c15 (Nr 5244214)

iveco dayli 35c15

Marka i model:

iveco dayli 35c15

Waga w kg (łączna):

10.5

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 493.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castile-La Mancha, Toledo

Od 18 paź 2019 do 19 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.