(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-06-28 08:07

JACHT

(Nr 1876151)
JACHT

Długość [m]:

14,5

Szerokość [m]:

4,5

Wysokość [m]:

3,0

Waga w kg:

12000.00

Dystans: 1724.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport jachtu

    Gdy potrzebujemy dostać najlepszą wycenę za transport łodzi żaglowej, należy podać gabaryty oraz ciężar łodzi. Takie parametry można dostać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się od krańca dziobu do środkowej części rufy, zaś wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki ułatwi przewoźnikom dobrać właściwą naczepę i spełnić formalne wymogi nakładane przez przepisy drogowe.

    W przypadku, jeżeli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest istotna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest transportowana (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, wypadałoby zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić tylko te, które są niezbędne na łodzi. Wszelkie elementy, jakie pozostały na jachcie powinny być zabezpieczone i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt transportu żaglówki
    Koszty przewozu łodzi żaglowej zależne są zazwyczaj od wielkości i ciężaru jachtu, jak również od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu małych łodzi żaglowych zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za transport jachtu na trasie uiszczono kwotę 2690 zł.

Adres i termin nadania

Calais, France

Od 5 lip 2017 do 14 lip 2017

Adres i termin dostawy

Zadar, Chorwacja

Termin elastyczny