(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-06-28 08:07

JACHT

(Nr 1876151)
JACHT

Długość [m]:

14,5

Szerokość [m]:

4,5

Wysokość [m]:

3,0

Waga w kg:

12000.00

Dystans: 1724.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport jachtu

    Kiedy chcemy uzyskać dokładną wycenę za transport jachtu, trzeba podać wymiary i ciężar łodzi. Takie dane można uzyskać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od końca dziobu do środkowej części rufy, natomiast wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu żaglówki. Zorientowanie się w wymiarach jachtu pomoże firmom transportowym dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

    W sytuacji, gdy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze żaglówki jest bardzo ważna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest transportowana (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem łodzi żaglowej, warto wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić wyłącznie te, którekonieczne na łajbie. Wszystkie rzeczy, które zostały zostawione na jachcie powinny być osłonięte i przymocowane. Żagle jachtu powinny być zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.


Cena przewozu żaglówki
    Ceny przewozu żaglówki uzależnioneprzede wszystkim od rozmiarów i wagi jachtu, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu niewielkich jachtów zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za przewóz większych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 . Za przewóz jachtu na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Calais, France

Od 5 lip 2017 do 14 lip 2017

Adres i termin dostawy

Zadar, Chorwacja

Termin elastyczny