(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-06-28 10:17

jacht

(Nr 1876502)
jacht

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg:

3200.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 518.00 km

Informacje dodatkowe:

Transport z Wrocławia nad Solinę, jachtu o wymiarach 10mx2,99mx 3m na mojej przyczepie DMC, waga z przyczepią do 3,5 tony

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (6)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport jachtu

    Kiedy chcemy otrzymać najlepszą wycenę za transport żaglówki, należy podać gabaryty i ciężar łodzi. Takie dane można zdobyć od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się od końca dziobu do środka rufy, natomiast wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu żaglówki. Znajomość wymiarów żaglówki pomoże firmom transportowym dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić formalne wymogi narzucone przepisami drogowymi.

    W przypadku, jeżeli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest niezbędna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i pozostawić wyłącznie te, które są konieczne na łodzi. Wszelkie elementy, które pozostały na łodzi żaglowej powinny być osłonięte i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu żaglówki
    Ceny transportu jachtu związane są na ogół od rozmiarów i ciężaru jachtu, a także od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu niewielkich żaglówek zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za przewóz żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy przewozie łodzi żaglowej na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.

Adres i termin nadania

Wrocław, Polska

3 lip 2017

Adres i termin dostawy

Solina, Polska

Termin elastyczny