(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-07-24 18:37

Jacht 8,5m

(Nr 3007660)
Jacht 8,5m

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 414.00 km

Transport jachtów

    Żeby zdobyć dokładną wycenę za przewóz żaglówki, należy podać wymiary oraz wagę łodzi. Takie parametry można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość wymierza się w najszerszym miejscu jachtu. Zorientowanie się w wymiarach łodzi żaglowej ułatwi firmom transportowym dobrać właściwą przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia nakładane przepisami drogowymi.

    W sytuacji, kiedy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze łodzi żaglowej jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest przewożona (przykładowo z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, warto zabrać jak najwięcej ekwipunku i pozostawić wyłącznie te, jakie są niezbędne na pokładzie. Wszelkie elementy, jakie pozostały na jachcie powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być zdjęte i zwinięte, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena przewozu łodzi żaglowej
    Ceny transportu łodzi żaglowej uzależnione są przede wszystkim od wielkości i wagi jachtu, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu niedużych jachtów rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za transport łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Przy przewozie łodzi żaglowej na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.

Adres i termin nadania

Szczecinek, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grodzisk Mazowiecki, 05-825, Polska

Termin elastyczny