(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-10-25 22:15

Jacht balastowy z wozkiem

(Nr 2115084)

Długość [m]:

9.2

Szerokość [m]:

2.12

Wysokość [m]:

2.0

Waga w kg (łączna):

1300.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 120.00 km

Transport jachtów

    Kiedy chcemy dostać dokładną wycenę za przewóz żaglówki, należy podać gabaryty i wagę łodzi. Takie parametry można zdobyć od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od krańca dziobu do środkowej części rufy, za to wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu jachtu. Zorientowanie się w wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dobrać odpowiednią przyczepę i spełnić formalne zalecenia nakładane przez przepisy drogowe.

    W sytuacji, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze żaglówki jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie transportowana (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, warto wyciągnąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na łajbie. Wszelkie rzeczy, które zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle jachtu powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu jachtu
    Koszty przewozu łodzi żaglowej zależne są głównie od rozmiarów i ciężaru żaglówki, a także od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu małych łodzi żaglowych zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy transporcie łodzi żaglowej na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.

Adres i termin nadania

Granowo, 62-066, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Powidz, 62-430, Polska

Termin elastyczny