(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-07-22 18:11

Jacht dł.9,80m szer 3,20m, masa 4.5t

(Nr 2997908)

Długość [m]:

9.75

Szerokość [m]:

3.2

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

4500.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2484.00 km

Transport jachtów

    Kiedy chcemy uzyskać najlepszą wycenę za transport jachtu, należy podać wielkość i wagę łodzi. Takie dane można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się zaczynając od końca dziobu do środka rufy, natomiast wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Wiedza o wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dopasować odpowiednią naczepę i spełnić obowiązujące wymogi nakładane przepisami drogowymi.

    W przypadku, jeśli zestaw przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest bardzo ważna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na łajbie. Wszelkie rzeczy, jakie zostały zostawione na żaglówce powinny zostać ochronione i przymocowane. Żagle jachtu powinny zostać zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu żaglówki
    Ceny przewozu żaglówki zależne są głównie od rozmiarów i wagi żaglówki, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niewielkich jachtów zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za transport jachtu na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Ateny, Grecja

Od 7 wrz 2018 do 12 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

Termin elastyczny