(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-05-27 20:34

Jacht fortuna 27 (Nr 2756496)

Jacht fortuna 27

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

2.8

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

2300.00

Dystans: 481.00 km

Transport jachtów

    Gdy potrzebujemy uzyskać najlepszą wycenę za przewóz łodzi żaglowej, należy podać wymiary i ciężar łodzi. Takie dane można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się od krańca dziobu, aż do środka rufy, zaś wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi. Rozeznanie się w wymiarach jachtu pomoże przewoźnikom dopasować właściwą naczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi nakładane przepisami drogowymi.

    W przypadku, kiedy zestaw przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze jachtu jest istotna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie przewożona (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem żaglówki, warto wyjąć jak najwięcej rzeczy i zostawić tylko te, jakie są konieczne na pokładzie. Wszystkie rzeczy, które zostały zostawione na żaglówce powinny być ochronione i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zwinięte, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu żaglówki
    Koszty transportu łodzi żaglowej zależne są przede wszystkim od wielkości i ciężaru łodzi żaglowej, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu małych żaglówek rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za transport jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Przy przewozie żaglówki na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.

Adres i termin nadania

Sztynort, 11-600, Polska

Od 28 maj 2018 do 31 maj 2018

Adres i termin dostawy

Dobiegniew, 66-520, Polska

Od 28 maj 2018 do 31 maj 2018