(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-10-27 17:00

Jacht motorowy

(Nr 2119137)
Jacht motorowy

Długość [m]:

13.5

Szerokość [m]:

4.1

Wysokość [m]:

4.3

Waga w kg (łączna):

11000.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Dystans: 250.00 km

Transport jachtów

    Gdy potrzebujemy dostać dokładną wycenę za transport żaglówki, trzeba podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie dane można dostać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się od krańca dziobu, aż do środka rufy, zaś wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu żaglówki. Zorientowanie się w wymiarach łodzi żaglowej ułatwi przewoźnikom dobrać właściwą naczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

    W sytuacji, jeśli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze żaglówki jest niezbędna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest transportowana (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Przed transportem żaglówki, warto wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na łajbie. Wszystkie rzeczy, które pozostały na jachcie powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle jachtu powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu żaglówki
    Ceny przewozu żaglówki uzależnione są przede wszystkim od wielkości i wagi jachtu, jak również od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niedużych łodzi żaglowych zaczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za transport jachtu na trasie uiszczono kwotę 2690 zł.

Adres i termin nadania

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Giżycko, 11-500, Polska

Termin elastyczny