(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-10-27 17:00

Jacht motorowy

(Nr 2119137)
Jacht motorowy

Długość [m]:

13,5

Szerokość [m]:

4,1

Wysokość [m]:

4,3

Waga w kg:

11000.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Dystans: 250.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport jachtu

    Aby zdobyć dokładną wycenę za przewóz łodzi żaglowej, trzeba podać wymiary oraz wagę łodzi. Takie parametry można zdobyć od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od końca dziobu do środkowej części rufy, natomiast wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, a szerokość wymierza się w najszerszym miejscu żaglówki. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki ułatwi przewoźnikom dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

    W sytuacji, jeżeli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnej wadze żaglówki jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie transportowana (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Przed transportem jachtu, warto wyciągnąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić tylko te, którekonieczne na pokładzie. Wszelkie elementy, które zostały zostawione na żaglówce powinny być zabezpieczone i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.


Koszt transportu żaglówki
    Koszty transportu jachtu zależnezazwyczaj od rozmiarów i ciężaru żaglówki, jak również od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty przewozu małych łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za przewóz żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Za transport łodzi żaglowej na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 .

Adres i termin nadania

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Giżycko, Polska

Termin elastyczny