(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

jacht motorowy (Nr 2772160)

Długość [m]:

7.30

Szerokość [m]:

2.85

Wysokość [m]:

2.45

Waga w kg (łączna):

2000

Dystans: 967.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Gelderland, Maasbommel

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Ślesin

Termin elastyczny


Transport jachtów

    Aby zdobyć dokładną wycenę za transport żaglówki, należy podać wielkość oraz ciężar łodzi. Takie dane można uzyskać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, za to wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu jachtu. Znajomość wymiarów żaglówki ułatwi przewoźnikom dopasować odpowiednią naczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi nakładane przepisami drogowymi.

    W przypadku, jeżeli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze jachtu jest potrzebna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem jachtu, warto wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i zostawić tylko te, które są konieczne na łodzi. Wszystkie przedmioty, które zostały zostawione na żaglówce powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu jachtu
    Ceny przewozu łodzi żaglowej zależne są głównie od wielkości i wagi łodzi żaglowej, jak również od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu małych żaglówek zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł/km. Na przykład, za transport łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Za transport jachtu na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.