(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jacht na przyczepie 1800 DMC z Grecji do Polski (Nr 4708320)

Długość [m]:

7.90

Szerokość [m]:

2.50

Wysokość [m]:

2.50

Waga w kg (łączna):

1800

Dystans: 2453.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας Και Ιονίου, Ναύπλιο

2 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

30 paź 2019


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Aby uzyskać dokładną wycenę za przewóz łodzi żaglowej, trzeba podać wymiary i wagę łodzi. Takie parametry można zdobyć od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się zaczynając od końca dziobu, aż do środka rufy, za to wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, a szerokość liczy się w najszerszym miejscu jachtu. Rozeznanie się w wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dopasować właściwą przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia nakładane przez przepisy drogowe.

W przypadku, gdy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze żaglówki jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest transportowana (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, należy wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są niezbędne na łajbie. Wszystkie rzeczy, jakie zostały zostawione na jachcie powinny zostać ochronione i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać zdjęte i zwinięte, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena przewozu jachtu
Koszty transportu żaglówki zależne są zazwyczaj od wielkości i ciężaru żaglówki, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu niewielkich łodzi żaglowych zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy transporcie jachtu na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.