(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

jacht twister 950 (Nr 5967241)

Długość [m]:

9.5

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

3500

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 6.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

Od 30 mar 2020 do 12 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

Termin elastyczny


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Aby dostać dokładną wycenę za transport jachtu, należy podać wielkość i wagę łodzi. Takie dane można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od końca dziobu, aż do środkowej części rufy, natomiast wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu żaglówki. Znajomość wymiarów żaglówki pomoże przewoźnikom dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić formalne wymogi nakładane przepisami drogowymi.

W sytuacji, jeżeli zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnej wadze jachtu jest bardzo ważna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w identycznym stanie, w którym jest przewożona (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, należy wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić tylko te, jakie są niezbędne na łajbie. Wszelkie rzeczy, jakie zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu jachtu
Ceny przewozu jachtu zależne są głównie od rozmiarów i ciężaru jachtu, a także od odcinka pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niedużych łodzi żaglowych zaczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Przykładowo, za transport żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Przy przewozie jachtu na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.