(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jacht Winga (Nr 7533233)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Jacht Winga
910 x 320 x 320 cm
4900 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
4900 kg
Dystans
794 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Värmlands Län, Årjäng

Od 12 mar 2021 do 23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

30 kwi 2021


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Kiedy chcemy otrzymać najlepszą wycenę za przewóz łodzi żaglowej, należy podać wymiary oraz wagę łodzi. Takie parametry można otrzymać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się od końca dziobu do środka rufy, za to wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki ułatwi firmom transportowym dopasować właściwą naczepę i spełnić formalne zalecenia narzucone przez przepisy drogowe.

W sytuacji, kiedy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze łodzi żaglowej jest niezbędna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, wypadałoby wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i pozostawić tylko te, które są niezbędne na pokładzie. Wszystkie elementy, które zostały zostawione na żaglówce powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu jachtu
Ceny transportu łodzi żaglowej zależne są zazwyczaj od rozmiarów i wagi jachtu, jak również od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu niewielkich łodzi żaglowych zaczynają się od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za transport łodzi żaglowej na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.