(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-01-26 18:52

jacht zaglowy

(Nr 2324324)

Długość [m]:

7.8

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

4300.00

Budżet zlecenia [zł]:

2900

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1151.00 km

Transport jachtów

    Gdy potrzebujemy dostać dokładną wycenę za przewóz jachtu, trzeba podać gabaryty oraz wagę łodzi. Takie dane można otrzymać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od krańca dziobu, aż do środkowej części rufy, zaś wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach żaglówki ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią przyczepę oraz spełnić formalne zalecenia narzucone przepisami drogowymi.

    W przypadku, jeżeli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar jachtu wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze żaglówki jest potrzebna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie transportowana (czyli np. z umeblowaniem, z bagażem). Przed transportem łodzi żaglowej, wypadałoby wyjąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na łajbie. Wszelkie przedmioty, które pozostały na żaglówce powinny być ochronione i przymocowane. Żagle jachtu powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena transportu łodzi żaglowej
    Ceny przewozu łodzi żaglowej uzależnione są głównie od rozmiarów i wagi żaglówki, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu małych żaglówek zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport dużych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy transporcie łodzi żaglowej na odcinku uiszczono kwotę 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Głogów, Polska

2 lip 2018

Adres i termin dostawy

Rijeka, Chorwacja

Termin elastyczny