(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

jacht zaglowy 7,8m x 2,8m x 0,8 /dlugosc x szerokosc x zanurzenie , masa 3,5t (Nr 6810046)

jacht zaglowy 7,8m x 2,8m x 0,8 /dlugosc x szerokosc x zanurzenie , masa 3,5t

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

3500

Dystans: 1126.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Friesland, De Fryske Marren

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Puck

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Gdy potrzebujemy zdobyć dokładną wycenę za przewóz jachtu, należy podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie parametry można zdobyć od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od końca dziobu do środka rufy, za to wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Wiedza o wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dobrać odpowiednią przyczepę i spełnić formalne zalecenia nakładane przepisami drogowymi.

W sytuacji, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze łodzi żaglowej jest bardzo ważna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (przykładowo z umeblowaniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, wypadałoby wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i zostawić wyłącznie te, które są niezbędne na łodzi. Wszystkie przedmioty, które zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny zostać ochronione i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu łodzi żaglowej
Koszty przewozu jachtu zależne są zazwyczaj od wielkości i ciężaru łodzi żaglowej, a także od odcinka pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu małych łodzi żaglowych zaczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za transport dużych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za transport żaglówki na trasie uiszczono kwotę 2690 zł.