(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

jacht żaglowy albin-viggen 23 (Nr 5304942)

jacht żaglowy albin-viggen 23

Długość [m]:

7.24

Szerokość [m]:

2.25

Wysokość [m]:

2.23

Waga w kg (łączna):

1400

Dystans: 636.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Chorzów

31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Kamień Pomorski

30 lis 2019


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Gdy potrzebujemy zdobyć dokładną wycenę za przewóz żaglówki, należy podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie parametry można dostać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od krańca dziobu, aż do środka rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość wymierza się w najszerszym miejscu żaglówki. Zorientowanie się w wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią przyczepę i spełnić obowiązujące wymogi narzucone przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeżeli zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnym ciężarze żaglówki jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest transportowana (czyli np. z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem żaglówki, wypadałoby wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, które są konieczne na pokładzie. Wszelkie elementy, które zostały zostawione na jachcie powinny być ochronione i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, przyrządy elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu jachtu
Koszty transportu łodzi żaglowej uzależnione są przede wszystkim od wielkości i ciężaru łodzi żaglowej, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty transportu małych jachtów zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za transport żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy przewozie jachtu na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.