(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jacht żaglowy Beneteau First 25 SK na przyczepie (Nr 7913133) Wyróżnione

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Jacht żaglowy Beneteau First 25 SK na przyczepie
819 x 260 x 350 cm
2150 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
2150 kg
Dystans
255 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Kłecko

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Żeby uzyskać najlepszą wycenę za transport łodzi żaglowej, należy podać gabaryty i wagę łodzi. Takie parametry można zdobyć od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się zaczynając od krańca dziobu, aż do środka rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu żaglówki. Zorientowanie się w wymiarach łodzi żaglowej ułatwi przewoźnikom dobrać odpowiednią przyczepę i spełnić obowiązujące zalecenia dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, jeśli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze łodzi żaglowej jest niezbędna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Przed transportem łodzi żaglowej, wypadałoby wyciągnąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić tylko te, które są niezbędne na łajbie. Wszystkie przedmioty, które pozostały na żaglówce powinny być zabezpieczone i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena przewozu żaglówki
Koszty przewozu żaglówki zależne są zazwyczaj od rozmiarów i ciężaru jachtu, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty przewozu małych łodzi żaglowych rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport dużych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł/km. Na przykład, za przewóz żaglówki z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za transport żaglówki na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.