(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jacht Zaglowy Carter 30 (Nr 4623477)

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

3600

Dystans: 505.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Gelting

15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transport jachtu

Kiedy chcemy zdobyć najlepszą wycenę za przewóz jachtu, należy podać wielkość i ciężar łodzi. Takie parametry można uzyskać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od krańca dziobu do środkowej części rufy, zaś wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi, a szerokość liczy się w najszerszym miejscu jachtu. Znajomość wymiarów łodzi żaglowej pomoże firmom transportowym dobrać właściwą naczepę i spełnić obowiązujące wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, jeśli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami umieszczonymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze jachtu jest istotna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (czyli np. z umeblowaniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, wypadałoby wyjąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić wyłącznie te, jakie są konieczne na pokładzie. Wszelkie przedmioty, które pozostały na żaglówce powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, przyrządy elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt przewozu łodzi żaglowej
Koszty transportu łodzi żaglowej związane są głównie od wielkości i wagi łodzi żaglowej, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny przewozu małych jachtów zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za przewóz dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy transporcie łodzi żaglowej na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.