Jacht żaglowy Viko 20 (Nr 7849839)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Jacht żaglowy Viko 20
620 x 250 x 180 cm
1000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
1000 kg
Dystans
36 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Przyborki

Od 14 maj 2022 do 22 maj 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Przybrodzin

22 maj 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Aby dostać dokładną wycenę za transport jachtu, trzeba podać wielkość i ciężar łodzi. Takie dane można zdobyć od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu mierzy się zaczynając od krańca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi. Wiedza o wymiarach łodzi żaglowej pomoże firmom transportowym dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi dyktowane przez przepisy drogowe.

W przypadku, kiedy zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze łodzi żaglowej jest potrzebna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem żaglówki, warto zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić wyłącznie te, jakie są niezbędne na łodzi. Wszelkie rzeczy, które zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zwinięte, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu łodzi żaglowej
Ceny przewozu jachtu zależne są zazwyczaj od wielkości i wagi jachtu, a także od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za przewóz żaglówki na odcinku uiszczono kwotę 2690 złotych.