(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jaguar (Nr 5398342)

Jaguar

Marka i model:

Jaguat

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 199.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

17 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Cuenca

17 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.