(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-28 21:57

Jaguar s-type

(Nr 2246262)

Marka i model:

Jaguar s-type

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1679.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Anagni, 03012, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Osobnica, 38-455, Polska

Termin elastyczny